رهم تولز
FA | EN
صفحه اصلی
درباره ما
ابزار آلات تراشکاری
ابزار آلات براده برداری
ابزار منبت کاری
ابزار تراش cnc
ابزار ساب و برش
ابزار دستی
تماس
Language: En | Fa
ابزار تراش cnc

ابزار تراش cnc

حدیده یک پارچه

حدیده یک پارچه برای پیچ بری قطرهای معین به کار می روند و برای پیچ های فولادی تا قطر 16 میلیمتر، فلزات سبک تا قطر 20mm و برای پیچ های برنزی تا قطر 33 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد.حدیده های یک پارچه به فرم های گرد و شش گوش ساخته می شوند.از حدیده های شش گوش فقط برای اصلاح و تمیز کردن پیچ ها صدمه دیده استفاده می شود و جهت گرداندن آنها می توان از آچار تخت و یا رینگی کمک گرفت.

حدیده و انواع آن
حدیده و انواع آن

حدیده های گرد را در دو نوع درزدار و بدون درز می سازند.قطر حدیده های درزدار را می توان تا مقدار کمی(1/ تا3/ میلیمتر) تغییر داد.قطر حدیده های بدون درز ثابت بوده و معمولا روی بدنه آنها در محلی که دارای ضخامت کمتری می باشد،شیاری تعبیه می کنند که در صورت لزوم می توان آن را بریده تبدیل به ((حدیده درزدار)) کرد. توصیه می شود که از حدیده های یک پرج بدون درز برای،تمییز کردن پیچ های زده دار و یا آنهایی که قبلا کمی براده برداری شده اند، استفاده کرد.

حدیده لوله

برای حدیده کردن لوله معمولا از حدیده های دو یا چهار پارچه استفاده می کنیم. پارچه های این حدیده را طوری می سازند که با یک دست پارچه بتوان، پیچ هایی را که دارای گام مساوی باشند، حدیده کاری کرد. شکل دندانه ها به منظور آب بندی ، به فرم مخروط ساخته می شود. رعایت صحیح جا انداختن پارچه ها مهم می باشد.

حدیده دستی
حدیده دستی

برای هدایت بهتر حدیده و جلوگیری از انحراف آن، در قسمت عقب حدیده گردان گردان پارچه ها وجود دارند که بنام پشت پارچه معروف هستند. حدیده های چهار پارچه فقط دارای یک پشت پارچه باشند. حدیده گردان ها معمولا یک دسته یا دو دسته ساخته می شوند و برای حرکت دادن در شعاع کم، معمولا آنها را در جغجغه ای درست می کنند.

علامت اختصاری پیچ های لوله حرف((R)) می باشد، مانند:R1/2 که حرف R نشان دهنده پیچ لوله و عدد1/2 مشخص کننده قطر داخلی (قطر آبدهی) بر حسب اینچ می باش